Choď na obsah Choď na menu
 


Z vôd Iónskeho mora vystupuje kus zeme, kde kúzlo starých čias rozpráva z každého kameňa a kde nám príroda v každom smere pripomína svoju fantáziu a tvorivú silu. Ostrov Lefkada Vám svojím osobitým charakterom ponúkne viac rozmanitých možností, ako si vôbec môžete vo Vašich túžbach či snoch predstaviť. A nie sú to len jedinečné vápencové pláže západného pobrežia, kde sa Vám z krásy súznenia neba, zeme, mora a slnka zatají dych. Ale je to aj čas, ktorý sa vďaka tradičnému spôsobu života miestnych obyvateľov zastavil. Lefkadu odporúčame predovšetkým tým návštevníkom, ktorí hľadajú príjemné prostredie k blahodarnému odpočinku. "Nebráňte sa pokojnému tempu života".

 

Agios Nikitas

Malebné letovisko na severozápade ostrova, asi 10 kilometrov od mesta Lefkada. Pôvodne rybárska dedinka, teraz najvyhlásenejšie stredisko ostrova je vystavané v miernom svahu nad morom, vklinené medzi zeleňou pokryté vrcholkami hôr. Prevládajú menšie hotely, penzióny a apartmány, strácajúce sa v bujnej vegetácii. Centrum mesta tvoria kamene dláždená ulička, plná obchodíkov a taverien.
Miestna pláž je pokrytá hrubším pieskom s okruhliakmi. V okolí sa nachádzajú ďalšie nádherné pláže, z ktorých vyniká Milos Beach, považovaná za najkrajšiu pláž ostrova. Prístup na ňu je možný iba loďou (asi 5 minút) alebo peši cez kopec (asi 20 minút). Agios Nikitas je ideálnym miestom pre strávenie kľudnej dovolenky.
Odporúčame tým, ktorí sa chcú odreagovať a relaxovať v pokojnom prostredí obklopení všade prítomnou zeleňou.
Transfer z letiska Preveza trvá asi 40 minút.

 

Nidri

Druhé najväčšie mestečko ostrova sa nachádza na východnom pobreží, asi 20 kilometrov od mesta Lefkada. Letovisko má ideálnu polohu: rozprestiera sa v dĺžke niekoľkých kilometrov pozdĺž mora na pozadí zelených vrcholkov hôr. Mestečkom prechádza hlavná cesta lemovaná nespočetným množstvom obchodov, taverien a barov.
Druhým centrom je prístav, kde nájdeme aj malú pobrežnú promenádu ​​a veľa príjemných taverien, z ktorých je nádherný výhľad na neďaleké ostrovčeky a azúrovo modré more. Najznámejším ostrovom je Scorpio, ktorý patril slávnemu lodiari Onassisovi. Kamienkové pláže sú lemované zeleňou. Nidri je veľmi príjemné letovisko s nezabudnuteľnou atmosférou, umocnenou nádhernou scenériou. Uspokojí doslova "každú chuť a každé vrecko". Na svoje si prídu milovníci nočného života, vodných športov, ale aj tí, ktorí hľadajú kľudné prostredie.
Transfer z letiska trvá necelú hodinu.

 

Nikiana

Menšie stredisko strácajúce sa v zeleni je situované na východe ostrova medzi letoviskami Nidri a Ligia, asi 9 km od hlavného mesta Lefkada. Samozrejme aj tu nájdeme niekoľko obchodíkov a taverien. Kúpanie v priezračne čistej vode je možné z niekoľkých menších pláží pokrytých okruhliakmi a hrubším pieskom. Mnohých návštevníkov určite zláka možnosť vychádzok a výletov do okolitých hôr, ktoré sa majestátne týči priamo nad pobrežím. Transfer z letiska trvá asi 50 minút.

 

Vassiliki

Na juhu ostrova u päty výbežku Lefkatas leží v širokej zátoke mestečko Vassiliki. Pôvodne rybárska dedina, teraz turistické letovisko obklopené zeleňou, ktoré ponúka všetko, čo k dovolenke patrí. Centrálna okruhliakové aj kamenistá pláž s veľmi pozvoľným vstupom do mora je dlhá takmer 2 km (nie je udržiavaná). Môžete si tu zapožičať lehátka so slnečníkmi, vyskúšať vodné lyžovanie, prípadne využiť služby niektorej z troch škôl windsurfingu. Táto lokalita je známa ako tretie najlepšie miesto na svete práve pre tento šport. Ak dávate prednosť plážam menším a pokojnejším, možno zájsť za mestečko, kde si svoje zákutia na členitom pobreží nájde snáď každý. Môžete ísť tiež lodným taxíkom, ktorý Vás niekoľkokrát denne dopraví na krásnu pláž Agiofili (plavba trvá asi 15 minút). Polohou je Vassiliki vhodné tiež ako východiskové miesto pre výlety autom či na motocykli na pláže západného pobrežia.
Centrom všetkého diania je malebný prístav. Pozdĺž móla, kde kotvia rybárske a výletné lode, je jedna typicky grécka reštaurácia vedľa druhej a v každej z nich Vám personál ochotne a rád ponúkne najlepšie grécke jedlá v cenových reláciách prijateľných aj pre našich turistov. V niektorých reštauráciách máme pre Vás jedálne lístky i v slovenčine. V priľahlej obchodnej uličke, ktorá ústi do prístavu, potom môžete v rade predajní zakúpiť takmer všetko, čo vás napadne.

Lefkada - Ostatné strediská

Lefkada - Amouso
Lefkada - Ligia
Lefkada - Mikros Gialos
Lefkada - Perigiali
Lefkada - Šivota