Choď na obsah Choď na menu
 


 

   Zeleň, zeleň, zeleň a ešte raz zeleň, to je najlepší popis ostrovov  od Korfu na severe Zakynthos na juhu. Medzi nimi vo vzdialenosti 150 námorných míľ, ležia ostrovy Paxos, Lefkada, Ithaka, Keffalónia. Možno aj vo Vás názvy ostrovov vyvolávajú spomienky na cesty Odysea a na slávne Homérove báje. Komplexné informácie o Lefkáde si môžete stiahnuť tu.

Obrázok

 

            S malými rybárskymi prístavmi a bezpečnými bezveternými zátokami na kotvenie, sú ideálnym miestom na dovolenku s rodinou alebo s kamarátmi z klubu či práce. V zime bohaté na dážď, spolu s miernou a teplou klímou túto zeleň na ostrovoch stále obohacuje a tým odlišuje od ostrovov v  Egejskom mori alebo tých, čo poznáme z Chorvátskeho Jadranu. K tomu modrozelené, krištáľovo čisté more a azúrová obloha. Čo si môže viac želať každý jachtár a milovník prírody.

 

Iónske more na jar kvitne

 

Na maličkých ostrovčekoch môžete zažiť mimo sezóny pravé Grécko

 

Kefalónia

Takmer neobjavená perla medzi gréckymi ostrovmi, ktorá sa pýši modrými plážami a malebnými rybárskymi domčekmi. Ojedinelým geologickým fenoménom ostrova sú hlboké morské mlyny, tzv. katavothres. V nich neustále mizne množstvo morskej vody, ktorá sa po sedemnásťkilometrovej ceste pod zemou objavuje na opačnej strane ostrova. Na polostrove Palliki nájdete množstvo pláží s červeným pieskom. Najkrajšou plážou tejto oblasti je pláž Xi a medzi príkrymi útesmi leží nádherná pláž Petani. Na severe ostrova je preslávená pláž Myrtos, jedna z najkrajších v celom Grécku.

 

Nielen Korfu a Zakynthos

 

Najznámejšie ostrovy na západnom pobreží Grécka sú u nás Korfu a Zakynthos. Ale ostrovčekov je v Iónskom mori nepreberné množstvo. Ten, kto sa tadiaľ plaví, má stále na dohľad nejakú pevninu.

Obrázok

Ostrovy Lefkada, Kefalonia, Itaka či Meganissini sú pre návštevníka možno tým, že sú menej známe, ešte zaujímavejšie ako hlavné turistické destinácie.

 

Nie sú tu letiská, z pevniny sa sem dá dostať iba trajektom. Výnimkou je ostrov Lef kada, ktorý je na jednom mieste v podstate spojený s pevninou a oddeľuje ho od nej 50 metrov široký kanál. Na ostrov vedie most, ktorý sa každú hodinu otvára, aby cez kanál mohli plávať lode a jachty.

 Citróny priamo zo stromov

 

Jarné mesiace sú na návštevu gréckych ostrovov ideálne. Tí, ktorí videli Grécko v lete ako suchú, slnkom spálenú a vyprahnutú krajinu, by ho na jar určite nepoznali.

 

Prevládajúca farba nie je okrová či sivá, ale zelená. K nej sa pridávajú odtiene bielej, ružovej a žltej – podľa toho, ktoré stromy a kvety práve kvitnú. A všade sa šíri omamná vôňa mandarínkovníkov a citrónovníkov.

Obrázok   

Ak potrebujete citróny, nemusíte si ich kupovať – citrónovníky, obťažkané desiatkami plodov, rastú všade. Mandarínkovníky síce tiež, ale s mandarínkami odrhnutými priamo zo stromu sme takú dobrú skúsenosť nemali – vyzerali síce krásne, ale po prvom zahryznutí putovali do najbližšieho koša – boli také trpko-kyslé, že sa nedali jesť.

 

Kde skončila život Sapfó

Kap Lefkatas na najjužnejšom výbežku ostrova Lefkada je miestom, kde podľa povestí skončila svoj život grécka poetka Sapfó, ktorá spáchala skokom do mora samovraždu z nešťastnej lásky. Útesy majú výšku až 70 metrov a vyčnievajú priamo nad morom. V minulých storočiach zhadzovali zo skál aj zločincov odsúdených na smrť. Kto pád prežil, bol oslobodený, a rybári ho odviezli žiť na iný koniec ostrova.

 

Mimo hlavnej sezóny je na ostrovoch až neuveriteľný pokoj. Turista je tu vtedy neznámy druh. Miestni muži posedávajú od rána v kaviarňach a pijú obľúbené frappé, rybári skladajú a rozkladajú svoje siete, babičky oblečené v čiernom perú vo veľkých kadiach priamo na ulici. Ráno vás v prístavoch budí zvonenie zvona z kostola a stretnúť popa s typickou bradou a čiapkou nie je žiadna zvláštnosť.

 

Všetky odtiene tyrkysovej

 

Najbližšie k pevnine je ostrov Lefkada – je to jeden z dvoch gréckych ostrovov na ktorý sa dá dostať aj suchou nohou.

 

Pokiaľ uprednostňujete skalnaté pobrežie so zálivmi a s malými piesočnatými plážami, treba sa vybrať na západ ostrova – tu je aj hlavná atrakcia Lefkady, ktorá dala ostrovu meno – Kap Lefkatas, vysoké biele skaly, ktoré strmo klesajú do mora.

 

Na ich návštevu si však treba nechať dostatok času, lebo z pevniny sa sem dá dostať len pešo po šotolinovej cestičke. Kto má radšej menej dramatické pobrežie, zvažujúce sa pozvoľne do mora, príde si na svoje na východnom pobreží.

 

Pri pobrežnom mestečku Nidri si možno pozrieť aj vodopády – ale na grécky spôsob. Voda tu tečie len ja jar, v lete sú vodopády vyschnuté.

 

Vietor sa dá predvídať

Iónske more má podľa odborníkov na jachting vhodnejšie a lepšie podmienky ako Egejské more, najmä pre silu a smer vetrov, ktoré tu fúkajú. Je o 1-2 stupne Celzia chladnejšie ako Egejské a vietor sa tu dá predvídať. Normálne fúka ráno ľahký vietor, ktorý popoludní zosilnie. Jeho prevládajúci smer je od mája do septembra severovýchodný, v apríli sa však môže točiť aj na juh, čo robí plavbu po mori náročnejšou.

Obrázok Z Nidri je to niekoľko hodín plavby do Fiskarda, rybárskej dedinky na severe najväčšieho ostrova v Iónskom mori – Kefalonie. Kefalonia má pohnutú minulosť – starú, aj tú novšiu. Niekoľkokrát ju vyplienili turecké vojská a len v jednom roku odvliekli do otroctva 13-tisíc ľudí.

 

Okrem Turkov ostrov ničili aj početné zemetrasenia – to posledné veľké bolo v roku 1953, zasiahlo všetky ostrovy v Iónskom mori a zničené budovy nachádzate na Kefalonii aj teraz.

 

Jaskyni dala meno nymfa

Jaskyňa Melissani, hlavná atrakcia ostrova Kefalonia, dostala meno po nymfe. Podľa povesti sa nymfa s týmto menom zapáčila bohovi Diovi, ale on sa nepáčil jej. Preto skočila do priepasti na mieste dnešnej jaskyne a bola okamžite mŕtva. Sošky nýmf sa našli počas archeologických vykopávok. Naznačujú, že ľudia tento div prírody poznali už pred niekoľko tisíc rokmi.

ObrázokHlavná atrakcia ostrova jaskyňa Melissani sa nachádza pri pobrežnom mestečku Sami. Cesta k nej trvá peši asi hodinu, čo môže byť počas letných horúčav úmorné, ale v apríli je taká prechádzka po ceste lemovanej oleandrami, citrónovníkmi a pomarančovníkmi príjemná.

 

Hoci ide o turistickú atrakciu číslo jeden, vchod do jaskyne sme takmer nenašli – je skrytý v nie práve vzhľadnej budove a vstupné 5 eur sa nám tiež nezdalo najnižšie. Jaskyňa však návštevníka nadchne – je to skôr priepasť, ktorej dno tvorí jazierko.

 

Ale aké... Keď sa po ňom plavíte, máte pocit, že tu vidno všetky odtiene modrej a tyrkysovej farby, ktoré na svete existujú. Voľakedy bolo možné obdivovať ho aj zhora z kraja priepasti, ale potom postavili okolo plot, takže dolu spoza neho nevidno.

 Itaka – vlasť Odysea

 

V Iónskom mori sa nachádzajú aj dva ostrovčeky, ktoré sú síce miniatúrne, ale celkom známe vďaka ľuďom, ktorí tam žili. S Kefaloniou susedí ostrov Itaka, ktorý preslávil už pred 2 800 rokmi Homér, keď z neho urobil vlasť svojho hrdinu Odysea. Jediným väčším mestečkom je tu prístav Vathi.

Obrázok Dovolenka na Itake nie je pre tých, ktorí hľadajú ruch a diskotéky, ale ľudia, ktorí chcú uniknúť na chvíľu z celoročného chaosu, tu môžu nájsť raj.

 

Pred sezónou kotvili v prístave okrem našej jachty len rybárske člny, a keďže sme tam boli jediní turisti, miestni rybári nám ochotne predvádzali svoje úlovky – a aj na náš vkus trochu drastický spôsob úpravy chobotničieho mäsa (celou silou ich hádžu o asfaltový či betónový chodník, aby bolo mäso mäkšie a krehkejšie).

Obrázok Aj ostrovček Scorpios mal donedávna slávneho obyvateľa. Patril najznámejšiemu Grékovi – Aristotelovi Onassisovi. Na ňom mal v roku 1968 svadbu s Jacquelline Kennedyovou, často sa tu zdržiaval a na Sciorpiose je aj pochovaný.

 

Ostrovček je aj teraz súkromným majetkom, pri jeho brehoch sa nemôže kotviť, takže sme ho len oboplávali – a nič nevideli. Celý je pokrytý hustým lesom, len na najvyššom bode vidieť strechu nejakej stavby.

 

Kto sa ide plaviť na more prvýkrát, tomu sa odporúča zobrať si so sebou aj štipku tolerancie, pretože priestor, ktorý budete s ostatnými cestujúcimi obývať, je predsa len obmedzený a po hádke nie je veľmi kam odísť. Druhou najdôležitejšou vecou je opaľovací krém – na palube takisto nemáte kam uniknúť pred slnečnými lúčmi.

 

 

Zakynthos

Zakynthos je najjužnejší ostrov iónskeho súostrovia, situovaný neďaleko severozápadného pobrežia Peloponéz a iba hodinu plavby od ďalšieho iónskeho ostrova - Kefalonie. Je známy i pod menom Zante, alebo "Fiore di Levante" (kvety východného vetra). Grécki turisti dávno pred zahraničnými objavili miestne atrakcie.

 

Ostrov je svojou rozlohou 416 km2 a dĺžkou pobrežia 163 km tretím najväčším ostrovom Iónskeho mora a 11-stym ostrovom v Grécku. Na jar je Zakynthos kvitnúcou záhradou, kde je vzduch presýtený vôňou divokých bylín a eukalyptov. Geograficky siaha ostrov od hornatej krajiny (na severe) po charakteristickú pahorkatinovú až rovinatú krajinu na juhu. Je posiaty najrôznejšími plodinami, nekončiacimi hájmi citrusov, olív. Vďaka prameňom sú tu zelené údolia, na ktorých kvitne množstvo poľných kvetov. Sú tu pôsobivé skalnaté zákutia a jaskyne, napríklad Modrá Jaskyňa na najsevernejšom výčnelku ostrova alebo bizarné jaskyne Keri na najjužnejšom výčnelku, kde more dosahuje neďaleko pobrežia hĺbku 1 kilometer!.

 

Zakynthos má subtropickú klímu, v lete tu teploty šplhajú na 35°C a v zime neklesajú pod bod mrazu. Podmienky sú tu ako stvorené pre letnú dovolenku. Najmä kvôli bezstarostnej atmosfére, ktorú tu miestni obyvatelia prenášajú na všetkých, ktorí sem smerujú za odpočinkom. Pobrežie a kilometre nádherných pláží ponúkajú dostatok príležitosti pre milovníkov vodných športov, posedenie v miestnych tavernách a tancovanie v diskotékach. Medzi prírodne rarity na ostrove patria Loggerheadske korytnačky. Tieto morské tvory boli ohrozeným druhom v stredozemnom mori. Ostrov Zakynthos si adoptovali a používajú ho na hniezdenie.

 

Hlavné mesto ostrova je rovnomenného mena. Zákynthos má okolo 12000 obyvateľov. Cesty a uličky sú lemované peknými palácmi a arkádami. Najväčšia jaskyňa Keri Grotte sa nachádza na juhu ostrova. Modrá jaskyňa je na severnom pobreží. Na Zakynthose sa narodilo veľa básnikov a spisovateľov. Atmosféra ostrova je kozmopolitná.

 

 

Zakynthos podrobnejšie

Obrázok

Grécko , Zakynthos

 

 

 Nežná, romantická múza, ostrov lásky. Privíta vás v hlavnom meste a získa svojimi plážami. Križujete vnútrozemie Zakynthosu, s nosom plným parfému s vôňou gréckeho Obrázok naturelu a tisícok kvetov. Ako istý Talian povedal: „Nezabudni, že si na ostrove s vôňou levandule“. Na západe ostrova nad hlbokou priepasťou, sa konečne stretnete s Navaggiom – zátokou s vrakom lode. Ozdoba Zakynthosu, umiestnená na toto miesto, aby sa ňou práve Zakynthos stal známym po celom svete. Ostrov plávajúci na modrých a priezračných vodách Iónskeho mora, s plážami ako Porto Zoro, Porto Roma, Ambula, Ammudi, Plaka, Gerakas, Banana Beach, Porto Vromi .... Perlami na súši sú letoviská Tsilivi, Laganas, Argassi, Alikes, Agios Nikolaos, morskými perlami zas modré jaskyne, či korytnačky Caretta-caretta. Ostrov si aj vás získa harmóniou svetiel a farieb, až takmer uveríte, že tam niekde v tmavozelených lesoch blúdi bohyňa lovu Artemis a započúvate sa do „zvukov Apollónovej lýry, ktoré ozvena prináša z dávnych čias“. Ochutnávajte víno a olej, čerstvé ryby v tavernách pri mori a frapé či práve upečené sladkosti kdekoľvek a kedykoľvek. Zakynthos si dáva rande s nocou a potom začína zábava v uliciach letovísk, ktorá končí až vtedy, keď si mesiac podáva ruku s vychádzajúcim slnkom...

K populárnym letným rezortom patrí Argassi, asi 3 km od hlavného mesta Zakynthos, ktoré je bránou k východnému cípu ostrova. Cesta do Vassilikos vedie zelenými kopcami, v ktorých sa za serpentínami túlia k sebe malebné taverny a ostrovné domy obsypané kvetmi, postavené v striebristej zeleni olivových sadov. Oblasť je povestná nádhernými zátokami s jemnými plážami a tie si za svoje útočište zvolili aj morské korytnačky Caretta-caretta. Z tohto dôvodu je na niektorých miestach obmedzená výstavba i vodné športy. Južne od hlavného mesta ležia známe letoviská Kalamaki a Laganas, povestné dlhými plážami a druhé z nich aj nočným životom. Kúsok ďalej, za Agios Sostis, začína pobrežie opäť nadobúdať členitejšie tvary až nakoniec prejde do nedostupných skalnatých útesov.V najjužnejšom bode ostrova leží Keri, miesto, kde kedysi boli smolné pramene. Severozápadne od hlavného mesta sa hlavná cesta vinie po pobreží a početné odbočky vás dovedú do Tsilivi, Alikanas, Amoudi, Alikes až na sever k jaskyniam.

 

ZAKYNTHOS- hlavné mesto

Mestečko pulzujúce okolo zálivu a prístavu. Z historických pamiatok sa bohužiaľ veľa nezachovalo kvôli ťažkým zemetraseniam v rokoch 1515 a 1953. Pozostatky pamiatok sú uchované v mestskom múzeu a múzeu, ktoré nesie meno najslávnejšieho miestneho rodáka - básnika Dionýsia Solomona, autora gréckej hymny. Okrem neho je ostrov rodiskom talianskeho básnika Uga Foscolyho a ďalšieho gréckeho lyrika Andreasa Kalvosa. V centre je zachovaný nádherný stredoveký benátsky panský dom rodiny Roma a niekoľko kostolov. Nad mestom sa týčia pozostatky benátskej pevnosti.

 

TSILIVI

 

Živé letovisko s 2 km dlhou zlatistou piesočnatou plážou sa vyznačuje pestrou paletou vodných športov a vhodnými nákupnými podmienkami, rovnako ako nespočetným množstvom taverien a barov.

Transfer z letiska: 20 minút

 

ARGASSI

 

Letovisko Argassi je situované neďaleko hlavného mesta Zakynthos a patrí medzi rušnejšie strediská, kde sa nachádza množstvo barov, taverien, reštaurácií, obchodíkov. Hoci je pláž úzka, tiahne sa po celej dĺžke letoviska, takže nikdy nebudete ďaleko od mora. Voľný čas si môžete vyplniť rôznymi vodnými športmi.

Transfer z letiska: 10 minút

 

Amoudi Malá

 

romantická dedinka na severovýchode ostrova nie je žiadnym živým turistickým letoviskom, naopak, ide o miesto s atmosférou pokoja a pohody s niekoľkými tavernami, obchodíkmi a s miestnymi obyvateľmi, žijúcimi svojím pokojným životom. Nedotknutá príroda s vinicami a olivovými hájmi, nádherná menšia piesčitá pláž s pozvoľným prístupom do mora. Do väčších turistických letovísk Alikanas a Alikes je možné dôjsť peši za cca 45 min.

Transfer z letiska: asi 30–40 min.

 

Kalamaki

 

Príjemné letovisko na juhu ostrova neďaleko úžasnej niekoľkokilometrovej piesčitej pláže, ktorá je jednou z najkrajších na ostrove a je známa ako hniezdisko morských korytnačiek Caretta caretta, čo svedčí aj o čistote priezračnej vody a pláží. Prístup do mora je pozvoľný a ideálny pre rodiny s deťmi aj pre všetkých ostatných milovníkov pekných pláží a mora. V letovisku je rozsiahla ponuka taverien, reštaurácií, obchodíkov i ponuka pre milovníkov nočného života. Pešo je možné dôjsť do vedľajšieho najväčšieho turistického letoviska na ostrove Laganas. Kalamaki je vzdialené asi 5 km od hlavného mesta Zakynthos a asi 3 km od letiska, preto je potrebné počítať v denných hodinách s občasným hlukom prelietavajúcich lietadiel.

Transfer z letiska: 10–20 min.

 

Laganas

 

Laganas je najväčším a najrušnejším turistickým rajom na ostrove s piesčitou plážou, ktorá patrí k najvyhľadávanejším a najkrajším v Grécku. Pozvoľný prístup do mora. Letovisko ponúka veľké množstvo taverien, reštaurácií, barov, obchodíkov, diskoték a zábavy. Je vzdialené asi 8 km od hlavného mesta.

Transfer z letiska: asi 25 min.

 

Vassilikos

 

V najkrajšej časti ostrova s panenskou prírodou, blízko nádherných dlhých piesčitých pláží s priezračnou vodou a neďaleko dedinky Vassilikos sa nachádza len niekoľko ubytovacích zariadení. Nájdete tu najznámejšie pláže ostrova – Porto Zoro, Agios Nikolaos či Banana Beach. Na konci výbežku, na západnom pobreží, odporúčame navštíviť snáď najkrajšiu pláž Stredomoria – Gerakas – s nádhernou prírodnou scenériou, jemným pieskom, pozvoľným vstupom do priezračného mora. Na pláži hniezdia korytnačky Caretta caretta.

Transfer na letisko: cca 30–40 min.

 

Aghios Sostis

 

Letovisko s úzkou piesčitou plážou sa nachádza medzi Keri a rušným Laganas a je pomenované podľa malého ostrova, ktorý je na dohľad. Ostrovček Aghios Sostis má svoj pôvab vďaka zvláštnym kamenným útvarom, malým jaskyniam a boroviciam. Pred niekoľkými storočiami bol súčasťou pevniny, od ktorej bol oddelený zemetrasením v 17. storočí. Ostrov dostal meno podľa kostola svätého Sostisa, ktorý tu stál v 16. storočí. Agios Sostis je pekná tradičná dedinka, vhodná pre pokojnú rodinnú dovolenku.

Transfer z letiska: 40 min.

 

Alikes

 

Veľmi obľúbené letovisko na severovýchode ostrova s dlhou piesčitou plážou a s možnosťou prevádzkovať rôzne vodné športy. Dedinka bola pomenovaná podľa soľných jazier, z ktorých sa kedysi získavala morská soľ. Tieto solivary zostali zachované do dnešnej doby. Celým letoviskom sa tiahne dlhá promenáda, ktorá je plná rôznych malých obchodíkov, taverien a barov. Miestnou atrakciou je most cez riečku Skourtis – Pentacamoro, ktorý sa nachádza na konci promenády smerom na vedľajšie letovisko Alikanas. Hlavné mesto Zakynthos je vzdialené cca 18 km, je možné využiť autobus miestnej dopravy.

Transfer z letiska: cca 40 min. 

 

Výlety na ostrove Zakynthos

 

Autobusom po ostrove - spoznajte najzaujímavejšie miesta tohto ostrova: Katastari, Volimes, Anafonitria, Kampi, Bochali a mnohé ďalšie.

 

OLYMPIA - celodenný výlet na miesto, kde sa zrodili Olympijské hry.

 

Grécky večer - skúste stráviť svoj večer trochu inak – skúste ho stráviť ako Gréci v sprievode gréckej hudby, tancov a chutného jedla.

 

Water village - nový vodný park neďaleko hlavného mesta ostrova s množstvom zábavy a atrakcií pre malých i veľkých.

 

KEFALONIA - plavba na susedný ostrov Kefalonia; návšteva kláštora Agios Gerassimos a jaskyne Drogatari, zastávka pri jazere Melissari, prehliadka kostola Agia Efínia a mestečka Argostoli.

Jeden z najatraktívnejších výletov. Kefalonia je najväčším z jónskych ostrovov, dejiskom známeho filmu "Mandolína kapitána Corelliho". Na jej najvyššej hore Ainos (1600 m n.m.) sa občas udrží snehová pokrývka. Jednou z atrakcií tohoto výletu je fakultatívna návšteva jaskyne Drogarati so známym podzemným jazerom Malissani s priezračnou vodou, hlbokého 38 m, ktorým sa preveziete malou loďkou. Odchod z prístavu Pesada je plánovaný v podvečerných hodinách.

Orientačná cena: 48 EUR

Deti 2-12 rokov 50% zľava

 

KAIKI

 

 

 

Odchod je z malého prístavu Limanaki v zátoke Laganas. Loď pláva pozdĺž malých ostrovov Marathonissi až k modrej jaskyni Keri. Od mája do septembra môžete pri troške šťastia pozorovať chránené korytnačky Caretta – Caretta. Po malom občerstvení loď pokračuje k Marathonissi, kde môžete na malej pláži relaxovať, šnorchlovať, plávať v mori a objavovať podmorský svet Zakynthosu. Popoludní sa loď vráti späť do prístavu Limanaki.

Orientačná cena: 34 EUR

Deti 2-12 rokov 50% zľava

 

PLAVBA K PAŠERÁCKEMU VRAKU – PLÁŽ NAVAGIO

 

Obrázok Po vyplávaní z prístavu Zakynthos, pozdĺž východného pobrežia, doplávame až k jednej z najkrajších zátok, na pláž Navagio, snáď najfotografovanejšiemu miestu v celom Grécku. 200 m vysoké biele vápencové skaly obklopujú zátoku s piesočnatou plážou. Plávanie v priezračnej vode je zážitkom pre každého. Plavba pokračuje pozdĺž pobrežia ostrova a dáva Vám možnosť obdivovať krásne útesy, zátoky a jaskyne. V podvečerných hodinách sa loď vráti späť do prístavu v Zakynthose.

Orientačná cena: 34 EUR

Deti 2-12 rokov 50% zľava

 

VÝLET PO OSTROVE (CELODENNÝ)

 

Tento výlet ponúka príležitosť, ako spoznať počas jedného dňa krásny ostrov Zakynthos. Prvá zastávka bude v „Castelli“, kaviarni s nádhernou vyhliadkou na východné a južné pobrežie ostrova. Ďalej sa môžete tešiť na krásny výhľad na zátoku Laganas. Výlet pokračuje pozdĺž pôsobivých útesov na západnom pobreží. Nasleduje zastávka v dedinke Kampi s White Cross (bielou križovatkou), kde budete mať veľkolepú vyhliadku na útesy západného pobrežia. Dedinka Exo Chora a chrám Anafonitra pôsobí dojmom skromného životného štýlu. Po obede (nie je v cene) je možné ochutnať a zakúpiť si miestne výrobky. Ďalšia dôležitá zastávka je návšteva slávnej pláže Navagio s vrakom pašeráckej lodi. Na ceste späť sa zastavíme v miestnej vinici. Posledná zastávka je v Bochali, kde sa môžete pokochať pohľadom na mesto Zakynthos.

Orientačná cena: 28 EUR

Deti 2-12 rokov 50% zľava

 

Iónske more- mapy

Obrázok

 

 

Korfu, Paxos

Obrázok

lefkáda

Obrázok

Kefalónia

Obrázok

Zakynthos

Obrázok

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.