Choď na obsah Choď na menu
 


 Buca Bar 37°50'30.25"N -  20°46'9.82"E

Ak sa pri svojich plavbách dostanete až na Zakynthos, určite navštívte Slovensko Grécky bar. Nie je to síce historické miesto, ale pre Slovákov bude mať svoje čaro. Je priamo na plážiObrázok a výhodou je, že si tam môžete objednať aj v slovenčine. Majitelia sú  mladí ľudia pripomínajúci dvojicu "Sklenaříková - Karembeu", takže ich zrejme ťažko prehliadnete.

 

 

 

 

 

 

************************************************************************************************************************

Katakolon  37°38' N - 21°19' E

Zo Zakynthosu sa môžete preplaviť na Peloponéz, kde odporúčam návštevu Olympu. Zakotvíte v mestečku ObrázokKatakolon, odkiaľ sa na Olymp môžete dostať viacerými spôsobmi. Samozrejme peši, autobusom a  vlakom. Olymp je miestom, kde sa začala písať  história moderných olympijských hier a pôvodne boli organizované na počesť boha Zeusa.  Vstupné pre dospelých od 6 do 9 EUR podľa toho čo chcete vidieť.

 

 

 

 

************************************************************************************************************************

Panagia beach

Pláž pri maličkom meste Vonitsa v zátoke pri Preveze. Veľmi pekná pláž, vhodná pre rodiny s deťmi.  Priamo na pláži je umiestnená reštaurácia a bar, s WiFi internetom a slnečníkmi zdarma. Výborné jedlo a dobrá hudba. Možnosť venovať sa vodným športom ako wind surfing alebo skiing. Zátoka je známa prítomnosťou delfínou a veľkých korytnačiek careta careta. Delfíny je možné videť neďaleko pláže takmer so sto percentnou pravdepodobnosťou ráno medzi 9,00 až 10,00 hod. Voda v zátoke je až o dva stupne Celzia teplejšia ako na otvorenom mori, teda kúpanie je veľmi príjemné od júna do októbra, pričom v najteplejších mesiacoch voda dosahuje až 29 stupňov. Možnosť ubytovania priamo v mestečku Vonitsa.

Kontakt:
Mrs. Venetia Siskou
M: +306937216242                                                                            Fotogaléria  
Mail: venetia62@windowslive.com

Delfíny pri raňajkách